ŘÍZENÉ DEGUSTACE

Užijte si víno i s jeho příběhem.

Vašimi průvodci řízenou degustací jsou samotní vinaři a sommeliéři.

Proč je EGO to nejlepší ze sklepa? Co se skrývá za jejich čísly? Jak tato vína vznikají? Kdo je pod nimi podepsaný? Hodně otázek a ještě více odpovědí ve skleničkách. Přijďte poznat vlajkovou loď Zámeckého vinařství Bzenec.

Zbyněk Žiška je enologem Zámeckého vinařství Bzenec a Mikrosvínu , milovníkem vína a dobrého jídla. Pochází z Jaroslavic u Znojma, ale doma je v Brně a taky ve Bzenci, alespoň co se sklepa týká.Projděte se cestou jeho oblíbených vín napříč Znojemskem, Mikulovskem a Slováckem.

Mikrosvín Mikulov - vinařství mající historii, pevné hodnoty, svůj příběh, svoji nezaměnitelnou cestu. Jaké je jeho filozofie, užívané principy a hodnoty, které se promítají do každé láhve? Večer plný ikonických vín.

Jak degustovat víno? Kdy si jaké otevřít? S kým? A jakou láhev vybrat manželce na dámskou jízdu? Takových otázek se nabízí celá řada. Nemusíte se bát odborných termínů ani výkladu, jak dlouho probíhala fermentace či odbourávání...víno, to jsou totiž i příběhy...a taky příležitosti, kdy si jej nejlíp vychutnat. Prostě si přijďte popovídat o víně.

Nenechejte si ujít další řízenou degustaci a přihlaste se k odběru novinek z vinotéky MEZ/VÍNY. Rádi Vás upozorníme na další volné termíny.