ŘÍZENÉ DEGUSTACE

Užijte si víno i s jeho příběhem.

Vašimi průvodci řízenou degustací jsou samotní vinaři a sommeliéři.

Během večera se sami přesvědčíte, že jen správná sklenice na danou odrůdu vám poodhalí všechny vůně a chutě odrůd: Ryzlink rýnský, Chardonnay a Pinot Noir.

Bubliky v různých podobách. Jako Prosseco, Cava, Franciacorta, Crémant, Champagne a samozřejmě i jako moravský klasický sekt. Je potřeba něco dodávat?

Vlašáci jsou pašáci. A ty z Dunajovských kopců, tzn. z vinic kolem Dolních Dunajovic a Březí jsou doslova jedinečné. Proč? Abyste pochopili, musíte se jimi prokoštovat!

Stále máme mnoho společného. Mj. i odrůdy, kterým se nejvíce v Česku i na Slovensku věnujeme. Na Slovensku je navíc i pár velmi zajímavých novošlechtěnců. Tak dojde řeč i na ně.

Pinot noir, nebo-li Rulandské modré je právem považována za noblesní odrůdu, která se těší své oblíbenosti po celém světě. A to nejen ve skleničkách, ale i na vinicích. Jak chutná z Kalifornie, Německa, Francie, Nového Zélandu Slovenska a samozřejmě i ta moravská?

Ryzlinky rýnské a Ryzlinky vlašské napříč moravským terroir a evropskými vinicemi.V degustaci ochutnáte Ryzlinky rýnské i vlašské nejen z různých moravských terroir, ale i dalších evropských vinic. Poznáte tak mnoho podob těchto odrůd a vliv regionu na jejich charakter.

Proč je EGO to nejlepší ze sklepa? Co se skrývá za jejich čísly? Jak tato vína vznikají? Kdo je pod nimi podepsaný? Hodně otázek a ještě více odpovědí ve skleničkách. Přijďte poznat vlajkovou loď Zámeckého vinařství Bzenec.

Nenechejte si ujít další řízenou degustaci a přihlaste se k odběru novinek z vinotéky MEZ/VÍNY. Rádi Vás upozorníme na další volné termíny.