ŘÍZENÉ DEGUSTACE

Užijte si víno i s jeho příběhem.

Vašimi průvodci řízenou degustací jsou samotní vinaři a sommeliéři.

Bordeaux je jedna z nejslavnější a nejobdivovanějších vinařských oblastí. Dokonalé poznání těchto vín čítá mnoho degustací a osobních návštěv jejich vinic a vinařství. Někde se ale začít musí. Úvodní seznámení s touto chloubou francouzského vinařství Vám nabídne právě tato degustace.

Jsou vína, která vypráví příběhy. Taková, která ušla dlouhou cestu, byla u něčeho velkého anebo opakovaně zazářila. Zkrátka jsou z kategorie nezapomenutelných. Trošku jiná degustace (nejen archivních anebo již dávno vyprodaných) vín Zámeckého vinařství Bzenec a Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Jak chutnají nové ročníky? Průřezová degustace r.2022 řady Flower line a r.2021 Traditional line pod vedením hlavního enologa Mikrosvínu Mikulov Zbyňka Žišky.

Průřezová degustace zlatých i stříbrných medailí aktuálního Salonu vín ČR 2023 Zámeckého vinařství Bzenec.

Během večera se sami přesvědčíte, že jen správná sklenice na danou odrůdu vám poodhalí všechny vůně a chutě odrůd: Ryzlink rýnský, Chardonnay a Pinot Noir.

Bubliky v různých podobách. Jako Prosseco, Cava, Franciacorta, Crémant, Champagne a samozřejmě i jako moravský klasický sekt. Je potřeba něco dodávat?

Vlašáci jsou pašáci. A ty z Dunajovských kopců, tzn. z vinic kolem Dolních Dunajovic a Březí jsou doslova jedinečné. Proč? Abyste pochopili, musíte se jimi prokoštovat!

Nenechejte si ujít další řízenou degustaci a přihlaste se k odběru novinek z vinotéky MEZ/VÍNY. Rádi Vás upozorníme na další volné termíny.