ŘÍZENÉ DEGUSTACE

Užijte si víno i s jeho příběhem.

Vašimi průvodci řízenou degustací jsou samotní vinaři a sommeliéři.

Užijte si s námi Světový den Malbecu! Součástí degustace jsou také drobné chuťové delikatesy z argentinské kuchyně.

Pro 06

Bublinky

Bubliky v různých podobách. Jako Cava, Franciacorta, Crémant, Champagne a samozřejmě i jako moravský klasický sekt. Je potřeba něco dodávat?

Ochutnáte ta nejžhavější želízka v ohni Vinařství Mikrosvín Mikulov, která budou bojovat koncem listopadu o umístnění v první stovce Národní soutěže vín Salonu vín ČR pro příští rok. Vybereme to nejzajímavější - černé koně ze všech nominovaných vín napříč řadami.

Ochutnáte ta nejžhavější želízka v ohni ZÁMECKÉ VINAŘSTVÍ BZENEC, která budou bojovat koncem listopadu o umístnění v první stovce Národní soutěže vín Salonu vín ČR pro příští rok. Vybereme to nejzajímavější - černé koně ze všech nominovaných vín napříč řadami.

Říká o sobě, že je "blázen do vína". A když už dělá řízenou degustaci, vždy si ji dává sám sobě za odměnu. V tomto případě je výběr o to výjimečnější, že vybral vína, která jsme vám až doteď tajili. Buď jsme si je udělali jen tak na zkoušku v mikrošarži jen pro sebe anebo jsme vám říkali, že už...

Bordeaux je jedna z nejslavnější a nejobdivovanějších vinařských oblastí. Dokonalé poznání těchto vín čítá mnoho degustací a osobních návštěv jejich vinic a vinařství. Někde se ale začít musí. Úvodní seznámení s touto chloubou francouzského vinařství Vám nabídne právě tato degustace.

Jsou vína, která vypráví příběhy. Taková, která ušla dlouhou cestu, byla u něčeho velkého anebo opakovaně zazářila. Zkrátka jsou z kategorie nezapomenutelných. Trošku jiná degustace (nejen archivních anebo již dávno vyprodaných) vín Zámeckého vinařství Bzenec a Vinařství Mikrosvín Mikulov.

Jak chutnají nové ročníky? Průřezová degustace r.2022 řady Flower line a r.2021 Traditional line pod vedením hlavního enologa Mikrosvínu Mikulov Zbyňka Žišky.

Průřezová degustace zlatých i stříbrných medailí aktuálního Salonu vín ČR 2023 Zámeckého vinařství Bzenec.

Během večera se sami přesvědčíte, že jen správná sklenice na danou odrůdu vám poodhalí všechny vůně a chutě odrůd: Ryzlink rýnský, Chardonnay a Pinot Noir.

Vlašáci jsou pašáci. A ty z Dunajovských kopců, tzn. z vinic kolem Dolních Dunajovic a Březí jsou doslova jedinečné. Proč? Abyste pochopili, musíte se jimi prokoštovat!

Stále máme mnoho společného. Mj. i odrůdy, kterým se nejvíce v Česku i na Slovensku věnujeme. Na Slovensku je navíc i pár velmi zajímavých novošlechtěnců. Tak dojde řeč i na ně.

Pinot noir, nebo-li Rulandské modré je právem považována za noblesní odrůdu, která se těší své oblíbenosti po celém světě. A to nejen ve skleničkách, ale i na vinicích. Jak chutná z Kalifornie, Německa, Francie, Nového Zélandu Slovenska a samozřejmě i ta moravská?

Ryzlinky rýnské a Ryzlinky vlašské napříč moravským terroir a evropskými vinicemi.V degustaci ochutnáte Ryzlinky rýnské i vlašské nejen z různých moravských terroir, ale i dalších evropských vinic. Poznáte tak mnoho podob těchto odrůd a vliv regionu na jejich charakter.

Proč je EGO to nejlepší ze sklepa? Co se skrývá za jejich čísly? Jak tato vína vznikají? Kdo je pod nimi podepsaný? Hodně otázek a ještě více odpovědí ve skleničkách. Přijďte poznat vlajkovou loď Zámeckého vinařství Bzenec.

Zbyněk Žiška je enologem Zámeckého vinařství Bzenec a Mikrosvínu , milovníkem vína a dobrého jídla. Pochází z Jaroslavic u Znojma, ale doma je v Brně a taky ve Bzenci, alespoň co se sklepa týká.Projděte se cestou jeho oblíbených vín napříč Znojemskem, Mikulovskem a Slováckem.

Nenechejte si ujít další řízenou degustaci a přihlaste se k odběru novinek z vinotéky MEZ/VÍNY. Rádi Vás upozorníme na další volné termíny.